Podávanie podnetov

Podávanie podnetov:

Slovenská komora psychológov je oprávnená riešiť výhradne podnet/sťažnosť na poskytovanie zdravotnej starostlivosti psychológom - poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorý je členom komory.

Podnet na psychológa, ktorý je poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, registrovaného v komore, ktorý nie je členom komory rieši Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Otázky smerujúce ku overeniu, či je psychológ zapísaný v registri ako registrovaný psychológ alebo ako člen komory smerujte na mail: kancelaria@komorapsychologov.sk

Podnety je potrebné zaslať na korešpondenčnú adresu komory.

Komora pri vybavovaní sťažností postupuje v súlade s ustanoveniami zákona č. 9/2010 Z.z. o sťažnostiach a v znení zákona č. 289/2012 Z.z. a rieši iba sťažnosti, ktoré spĺňajú legislatívou stanovené formálne náležitosti.

Upozornenie ku podávaniu podnetov na psychológov - súdnych znalcov:

Slovenská komora psychológov nie je oprávnená riešiť podnety dotýkajúce sa znaleckej činnosti v odbore psychológia. Znalecká činnosť v odbore psychológia je špecializovaná odborná činnosť vykonávaná za podmienok ustanovených najmä v zákone č. 382/2004 Z. z. o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch v znení neskorších predpisov a jeho vykonávacích predpisov.

Agenda súdnych znalcov je riadená Ministerstvom spravodlivosti SR, Odbor znaleckej, tlmočníckej a prekladateľskej činnosti a nespadá do kompetencie Slovenskej komory psychológov.

V prípade otázok a podnetov na činnosť alebo správnosť postupu súdnych znalcov v odbore psychológia sa obráťte na Ministerstvo spravodlivosti SR:

Podnety, ktoré sa dotýkajú znaleckej činnosti a ktoré nie je Slovenská komora psychológov oprávnená riešiť komora zašle späť iniciátorovi podnetu.